Mustafa CİĞER

ÖZGEÇMİŞİ

Mustafa Ciğer 1964 yılında Yahyalıda doğdu. Babası Abdurrahman Gürses ve Aşıkkutlu Hoca Efendilerde Hafızlık ve Kıraat okuyan, İstanbul Niğde Mersin Adana ve Yahyalıda imamlık ve Kuran Kursu hocalığı yapan Hafız Abdülkadir Hoca..
Annesi Yahyalı Yenice Mahalleden Kılavuz Hafız diye maruf Hafız İbrahim Gözbaşının kızı Fatma Hanım..
İlkokulu Kirazlı Köyünde okıyan Ciğer Hocamız aynı zamanda hafızlığınıda ikmal etti..
Ortaokul ve Liseyi Kayseri İmam-Hatip Lisesinde, Üniversiteyide Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde(Tefsir-Hadis Bölümü) okuyan Hocamız aynı zamanda Hacı Hasan Türkmenoğlu(İpek Hoca), Sadık Fidancı, Abdullah Saracoğlu ve İbrahim Eken Hoca gibi zamanın kıymetli alimlerinden Medrese tahsili yapıp, Arapca, Tefsir, Hadis ve Fıkıh dersleri aldı..
Aynı zamanda devrin Büyük Tasavvuf Ehli Hacı Hasan Efendi(ks) nin gönül sohbetlerine katıldı..
Erciyes İlahiyat yıllarında Erciyesevler, Mithat paşa Serrac, Han, Yanıkoğlu ve Bürüngüz(iki kapılı) Camilerinde İmam-Hatiplik yaptı..
Öğrencilik yıllarında hem talebe yetiştiren, hemde sosyal çalışmalar, yardım faaliyetleri yapan Mustafa Ciğer 1980 yılından 2017 e kadar Gümüşhane, Bingöl, Yozgat, Kayseri, Malatya, Aksaray, Kırşehir Merkez ve İlçelerinde İmam-Hatiplik, Müftülük ve Vaizlik görevlerinde bulundu..
1987-1991 arası 4 yıl Almanya Hamburgda görev yaptı.. Ayrıca Avrupa Ülkeleri ve Avustralya dahil yurt içi ve Yurt dışı pek çok yerde sohbet, vaaz ve konferanslar verdi. Televizyon ve Radyo sohbetleri yaptı..
2017 Yılında Baş Vaizken Emekli olan Hocamız halen Televizyon ve radyo konuşmaları, Medrese Dersleri ve sohbetlerine devam etmektedir..
Evli ve 4 ü Hafız 5 çocuk babası olan Hocamız iyi derecede Arabca ve biraz İngilizce bilmektedir..

 

(Visited 33 times, 1 visits today)